Karadeniz'de Özgürlüğü Bizimle Yaşayın!
0850 888 80 53 - 0464 532 67 21
kackarturizm@msn.com
Pzt-Cmt:08:00-18:00
                        KAÇKARLAR ve YAYLALARDA JEEP SAFARİ
                                                            (5 gece 6 gün)

TUR ÖZETİ
Turumuz çok özenle hazırlanmış ayrıcalıklı bir tur dur. Trabzon-Rize Artvin illerimizin Vadileri ve bu vadilerdeki yaylalar gezilecektir.  Turumuz Trabzon’dan deniz seviyesinden başlayıp 2000 m  ile 3300 m arasında Batıdan doğuya doğru 300  ün üzerinde Laz ve  Hemşin yaylalarını görme imkanı bulacağınız bir tur.
Turumuzda; buzullar, şelaleler, Tarihi ve kültürel değerler, Doğa Yaşam ve İnsan Trabzon Haldizen Vadisinde Başlayıp Uzun Gölden Den Başlayıp Sırasıyla İkizdere Anzer İkizdere - Anzer Vadisi Yaylaları İkizdere- Ovit Vadisi Ve Dağı Yaylaları                 İkizdere - Cimil Vadisi Yaylalar    İkizdere - Çağırankaya Yaylaları Güneysu Yaylaları Çayeli  -  Senoz Vadisi Yaylaları Marselevat Vadisi Yaylaları Ayder Vadisi Yaylaları Palovit Vadisi Yaylaları Zilkale- Çat Vadisi Yaylaları Elevit Vadisi Yaylaları Kale Ve Hemşin Vadisi Yaylaları Ardeşen – Tunca  Ve Arılı Vadisi Yaylaları Fındıklı - Arılı Vadisi Yaylalar, Fındıklı – Çağlayan Vadisi Yaylaları,Kamilet Vadisi Yaylaları, Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesi tur boyunca görülecek yerlerdir.Ayrıca tur boyunca; Yöresel Yemekler ve İçecekler Çoban ateşi eşliğinde yöresel eğlence her gün sizlerin hizmetine sunulacaktır.
1.Gün: Gün: Of- Çaykara- Uzungöl- Haldizen Vadisinden İkizdere Ovit Vadisine

Trabzon havalimanından araçla yola çıkılır Uzungöl-Haldizen Yaylası-Kürdün Yurdu Yaylası-Anzer-Dereköy-İkizdere-Kaban-Garzavan-Kabahor-Zorkal-Leciş- Ovit Vadisi Yaylaları, (Konaklama Genesis otel İkizdere)

2.gün: İkizdere Ovit Vadisinden Çamlıhemşin  Çat Vadisine
Sivrikaya, Büyük Yayla- Vaşa- Homeze- Cimil Vadisi Yaylaları- Çağırankaya Yaylaları- Handüzü- Kademir- Kanboz- Senoz vadisi yaylaları-Çirmaniman Yaylası-Eğnaçor Yaylası-Şemkavut Yaylası- Marbudam- Baltaş Geçidi- Tağpur yaylası- Çağpeyig yaylası-Ortayayla Sıraköyler-Kale-i Bala- ve Yeşilin her tonunu barındıran Doğa köy olarak adlandırılan Çat Vadisi ve Yaylasına ulaşıyoruz. (Konaklama Toşi pansiyonda)
 
3.Gün :Çat vadisinden Marselevat Vadisine

Çat-Elevit-Haçivanag-Karunç-Nafkar-Trevit-Palovit-Kavron, Kavron,Çeymakçur,Palakçur, Haçizeni, Döbe, Avusor,Huser, A.Kaçkar Lordeçur, Koçdüzü Yaylası ( Konaklama. Adalı göl Pansiyon)

   
4.Gün: Çamlıhemşin  Marselevat Vadisinden  Fındıklı Çağlayan vadisine
Didingola (Büyük Yayla) ve Eğrisu yaylasına kadar araç yolu yapılmıştır. Golazena yaylasından devam edilerek Sırt yayla dan aşağıya Ambarlık- dere mezra yaylaların inilir. Yada Golazena yaylasından Tobamzga yaylası üzerinden Dere yayla’ya yolla devam edilerek bu alanda  500 m’lik bir yol birleşmemiştir( çlışmalar sürüyor). Dere yayladan aşağıya Kuzeye doğru Nolaşkar mevkii Tunca Tabiat parkı geçilerek movri-Deremezra yaylalarından Siprona yaylası üzerinden Ğestiden Arılı vadisine inilir. Fındıklı ilçe merkezinden; Çağlayan vadisine girilerek konaklama ( İnceler Konağında

5.Gün: Fındıklı Çağlayan Vadisinden Arhavi Kamilet Vadisine
Çağlayan vadisinden sırasıyla, Fidanlık Yaylası- Davitoğlu Yaylası -Gürcüdüzü Yaylası-Kaldırım Yaylası -Pashalar Yaysı- Meşe Yaylası- Çatak Yaylası- Çamlık Yaylası-Sakura Yaylası-Yurt Yaylası -Çakıl Yaylası Sırt Yaylası- Salikvan Yaylasına ulaşılır. Bu bölgeden Marsis dağında yarım saatlik mola. Kuzeye doğru Kamilet vadisinden Güloğlu yaylasından sırt boyu  Arhavi Çifte köprüye ulaşılır. Yarım saatlik mola ve Fındıklıda Konaklama yapacağımız tesise dönüş. ( İnceler Konağında) 

6.Gün: Dönüş
Rize Kalesi, Ziraat Çay Bahçesi-Çay Fabrikası ve Rize Bezi Dokuma Fabrikası,  Hava limanına transfer
AKTİVİTE          : Yayla ve Eko Turizm, Trekking, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Tanıma, Yaban Hayatı Tanıma, Amatör Balıkçılık, Bal ve Yosun Terapi, Termal kaplıca, Tarih, Kültür, Eğlence, Yöresel Eğlence, Fotoğraf ve Kamera Yaylalarda Salıncak keyfi, ve  Jeep safari
AKTİVİTE SÜRESİ: Yürüyüş süreleri ortalama günlük sabah 1,5- 2 saat veya öğleden sonra 1,5- 2 saat civarında.

KONAKLAMA    : Turumuz otel ve ahşap pansiyon konaklamalıdır. Tur boyunca otellerimiz Bungalov-serender, pansiyon ve otel şeklindedir.
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir. Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda fazla veremiyoruz. Odalara yerleştirme oda sayısı es durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır. 
GİDİLEN YERLE İLGİLİ YÖRE BİLGİSİ  
Doğu Karadeniz; eşsiz tabiat güzellikleri ve bu topraklar üzerinde binlerce yıldan beri yaşamış çeşitli uygarlıkların bıraktığı kültürel değerlerle, büyük turizm potansiyeline sahip bir ildir. Tarihsel ve Tabii güzellikler bakımından bu denli zengin olan bölgemizde, turizm faaliyetleri artık 12 ay gerçekleştirilebilmektedir. Kış turizmi, Kongre Turizmi, Termal turizm, Dağ turizmi, yayla Turizmi ve köy turizmi gibi alanlarda faaliyetler görülmektedir.

Yaylalar, Karadeniz’de Tabii ve ekonomik nitelikleri yanında sosyal ve kültürel bir olgu olarak da önem taşımaktadır. Yayla, Eko, Doğa, Yeşil turizm ve  Alternatif turizm çeşitleri, Zengin Ormanları, Florası ve Faunası, Krater ve Buzul Gölleri, Buzulları, Coşkun Dereleri, Vadileri, Kaplıcaları, Tarihî, Arkeolojik ve Kültürel Değerleri Olağanüstü Kırsal Peyzaj Görüntüleri İle, Doğa Yürüyüşleri, Foto-Safari, Kampçılık, Yayla Turizm, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Gözlemciliği, Sportif Olta Balıkçılığı Gibi Turizm Aktiviteleri ve Yayla Şenlikleri, El Sanatları Gibi Yerel Kültürel EtkinliklerULAŞIM
4X4  Araçlarla ulaşım

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR
 • Konaklama
 • Kahvaltı
 • Akşam Yemeği
 • Ulaşım ve Tüm Ara Transferler
 • Havaalanı Transferleri
 • Milli Park ve Özel Müze Giriş Ücretleri
 • Rehberlik Hizmeti
 • Müze Ve Ören Yeri Girişleri
 • Kdv
 • Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
 • Samimi, Kaliteli, Güler Yüzlü  Hizmet
 • Yöresel Kültür (Horon, Türkülü Ve Eğlenceler)

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Son gün yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar

TUR FİYATI
Konaklama Yarım Pansiyon ve kumanya: 1250 TL kişi başı
Ulaşım 7 günlük: 200 TL
Rehberlik: 50
Toplam Kişi başı tur Maliyeti: 1500 TL----2.100 toparla

GEREKLİ MALZEMELER
Önceden Giyilmiş Yürüyüş Ayakkabısı Veya Botu,
Yağmurluk (Panço Tercih Edilmelidir)
Kolay Giyilip Çıkarılabilen Rahat Pamuklu Giysiler,
Zaman Zaman Serin Olabileceği Düşünülerek Kazak,
 Polar(Alt-Üst) Giysi, Güneş Kremi, Şapka,
Bandana, Küçük Bir Sırt Çantası ,
Yedek Giysi Ve Çamaşır, Yedek Çorap, Yedek Ayakkabı, Terlik,
Koruyucu Güneş Kremi,
Fotoğraf Makinesi, Pil, Yedek Film, Yedek Hafıza Kartı Şarj Aleti,
Anti Bakteriyel Jel.
Şort ve MayoDİĞER BİLGİLER
Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde restoran vs. eğlence mekânları rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
REHBERLER HAKKINDA
Doğu Karadeniz Yaylaları turuna liderlik yapan rehberimiz yöre insanıdır. Bölge doğasını ve kültürünü en iyi Eğitimli donanımlı kişilerdir. Kendinizi güvende hissedebilirsiniz.
TURDAKİ YEMEKLER
Kahvaltıda; Yöresel tatlar ağırlıklı olarak, Doğal ürünlerle zenginleştirilmiş menü. Yerli peynir çeşitleri, Muğlama, Kaygana, Minci, Tereyağı,Yerel bal, Likaba reçeli, Marmelat, Yumurta, Süt, Kaymak, Mısır ekmeği, Zeytin çeşitleri, Helva vs.
Öğle yemeklerinde;  Öğle yemekleri Ekmek arası sandviç olacaktır. İsteyen konuklarımız Öğle yemeklerimiz gidilen yöreye göre, Yöresel Yemek veya Restaurant da ulusal yemek şeklinde olacaktır.(Kuzu ızgara, Saç kavurma, Köfte, Izgara Ala Balık, Çorba, Muğlama, Pilav, Salata, Yöresel tatlı
Akşam Yemeklerinde; Otantik (Yerli halkın ürettikleri) yiyecek, Yöresel Tatlar, salata ve tatlılar. .(Kuzu İzgara, Köfte, Izgara Ala Balık, Çorba, Muğlama, Lahana sarması, Turşu Kavurması, Sebzeli Hamsi, Pilav, Salata, Yöresel tatlılar, Sütlaç, baklava, Mısır unu tatlısı, Pepeçura, )
Çoban Ateşi eşliğimde eğlence
Su İhtiyacı:  Karadeniz, su açısından sıkıntı çekmeyeceğiniz bir bölgedir. Yürüyüşler sırasında her yerde Buz gibi pınarlardan su bulabilirsiniz. Yanınızda Su matarası veya bir şişe bulundurmanız yeterli.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Yenipazar mah. 9 Mart cad. Yeni Belediye Sitesi Girişi No:101 Çayeli/RİZE
0850 888 80 53
0464 532 67 21
0535 264 57 84