Karadeniz'de Özgürlüğü Bizimle Yaşayın!
0850 888 80 53 - 0464 532 67 21
kackarturizm@msn.com
Pzt-Cmt:08:00-18:00

                                                                      DOĞU KARADENİZ - OTANTİK KÜLTÜR VE BATUM TURU                                                                   
          1.Gün: Rize, Pazar, Fırtına Vadisi Çamlıhemşin,  Çinçiva, Mollaveyis, Zilkale, Goluna, Meydan, Çat doğa köyü
Trabzon Havalimanı’ndan Transfer. Rize Şehir merkezi, Rize Kalesi, Ziraat Çay bahçesi ve Doğu Karadeniz   Bölgesi’nin küçük ve sevimli ilçesi Çamlıhemşin’e gidiyoruz. Burada bizi bekleyen araçlarımızla Fırtına Vadisi içinde bir tarafta yeşilin her tonunu, bir tarafta Fırtına Deresi’ni, bir tarafta bozulmamış yöre mimarisinin örneklerini görecek ve kemer köprüleri gezeceğiz. İlk durağımız Timisivat (Osmanlı alabalık) Taş kemer köprüsü,  "Dizilerin çekildiği Çamlıhemşin ilçesi Konaklar mah ve Şenyuva (Çinçiva) köyü.  Buradaki kemer köprüyü gezdikten sonra yolculuğumuz Mollaveyis, Zilkale’ye doğru devam edecek. Denizden 750 metre, hemen altında akmakta olan Fırtına Deresi’nden de 100 metre yükseklikte, sarp bir kaya üzerinde 14. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Zilkale, ihtişamlı görüntüsüyle yüzlerce metre ötelerden de gözükebiliyor. Önce uzaktan görüntüleyip ardından içini gezeceğiz. Merdivenli Şelale, Palovit Şelalesi, Görülür,  Goluna, Meydan, Çat yaylaları görülür. Çat yaylası öğle yemeği için serbest zaman. Çat Toşi, pansiyonda Çoban ateşi eşliğinde horon, tulum atma türkü ve eğlence
 (Konaklama Toşi Pansiyon Çat)
        2.
Gün: Tarihi Taş Kemer Köprü, Elevit  ve Çat Köyü
Kahvaltıdan sonra tabiat yürüyüşü yapılıyor. Yarım saat sonra Çilanç köprüye ulaşım .Buradan aracımızla Elevit yaylasın ve tafteni Yaylası görülür. 1saat serbest zaman fotoğraf çekme. Yaylada rakım 1800 nüfus belirsiz tabelası bizleri karşılıyor bunun ve bunun gibi hikayelerin anlatılacağı bir ortam yaratıyoruz. Çat köyüne dönüş ve tesisimize 4 km’lik tabiat yürüyüşü ile tesisimize ulaşıyoruz. Derenin kenarında Çoban ateşi eşliğinde gece yarısına kadar sürprizler ve eğlence(Konaklama Toşi Pansiyon Çat)

           3.Gün: Şimşir Ormanları, Palovit Şelalesi, Zil Kale, Çinçiva, Konaklar, Mahallesi,  Ayder, Galegon, Gelintüli Şelalesi
Kahvaltı sonrası dünya  Çevre Örgütü ve Milli Parklar tarafından Öncelikli koruma altına alınmış Şimşir ormanlarını geziyoruz. Sırasıyla Goboca Şelalesini Meydan Köyü, Zilkale Şelalesini, Tarzan parkta eğlence, Palovit Şelalesini ve Zil kaleyi görüyoruz. Çinçiva kahvelerinde ve tarihi köprüde filmlerin çekildiği alanlarda, 30 dk serbest zaman. Aracımızla Makrevis(Konaklar) mahallesine Tarihi kültürel konakları gezime ve hikayelerini öğrenme. .Konaklama yapacağımı Ayder’e ulaşıyoruz ve serbest zaman.

          4.Gün :Ç. Hemşin, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi , Çifte Köprü, Mençuna Şelalesi
amlıhemşin Ardeşen arasında Fırtına Vadisindeki rafting ve Zipline noktasına gidiyoruz. İsteyenler bu spora katılabilir. Yolumuza Ardeşen ilçesi geçilerek Fındıklı İlçesi çıkışından Tarihi Dolma taş teknikleriyle yapılmış Fındıklı Konaklarının Bulunduğu Çağlayan vadisine giriyoruz. Konaklama yapacağımız bu evlerden biri İnceler Konağına ulaşıyoruz. (Konaklama Fındıklı İnceler Konağı )
         5.Gün: Arhavi, Hopa, Kemalpaşa, Batum
Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa,  Kemalpaşa, Batum. Kahvaltı sonrası  Batum'a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'a giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew Heykeli'ni izleyerek ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Daha sonra ilk durağımız şehir merkezinden 9 km uzaklıkta bulunan, Dünya'nın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi olan tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi. Burada yarım saatlik bir yürüyüş yapıp birbirinden farklı bitki örtüsünün yer aldığı bahçeyi geziyoruz. Ardından tekrar şehir merkezine dönerek öğle yemeği molası vereceğiz. Menüde Gürcü yemeklerinden tatma olanağımız var. Yemekten sonra yürüyerek  tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, tarihi Orta Cami, tiyatro binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapıp otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Hopa'daki otelimizde. Sınır geçişleri yaya olarak yapılmaktadır. Yoğunluğa göre geçiş süresi 1-2 saat sürmektedir .(Konaklama fındıklı Çağlayan vadisi)

6.Gün: Rize Şehir Merkezi, Rize Kalesi, Rize Bezi Fabrikası ve Çay Fabrikası’nda Üretim Aşamaları hakkında bilgi ve serbest zaman ……  Dönüş

Sahil yolundan dönüş yoluna geçiyoruz. Çay fabrikasında Çay imalatı hakkında bilgi,  "Feretiko" olan "Rize Bezi" satış noktasına uğruyoruz Rize bezi fabrikasında yöresel hediyelik eşya alışveriş Rize’nin Tarihi ve Kültürel mekânlarını ziyaret. Havalimanına transfer.
AKTİVİTE: Alternatif turizm çeşitleri, Tarih, Kültür, Yayla ve Eko Turizm, Trekking, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Tanıma, Yaban Hayatı Tanıma, Amatör Balıkçılık, Rafting,  Çim Kayağı, At Safari, Bal ve Yosun Terapi, Termal kaplıca, Tarih, Kültür, Eğlence, Yöresel Eğlence, Fotoğraf ve Kamera Yaylalarda Salıncak keyfi, Zipline ve Rafting.
AKTİVİTE SÜRESİ: Yürüyüş süreleri ortalama günlük sabah 1,5- 2 saat veya öğleden sonra 1,5- 2 saat civarında.
KONAKLAMA: Turumuz otel ve ahşap pansiyon konaklamalıdır. Tur boyunca otellerimiz Bungalov-serender, pansiyon ve otel şeklindedir.

Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir. Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda fazla veremiyoruz. Odalara yerleştirme oda sayısı es durumu, kadın - erkek, arkadaşlık durumları göz önüne alınarak rehberimiz tarafından yapılmaktadır. 


GEZİ HAKKINDA
TUR ÖZETİ
Muhteşem manzaraları, temiz havası, sevecen insanı ile bambaşka bir dünya. Yüzlerce yayla arasından biz sizlere en güzel yaylalardan dolu dolu bir program yapmaya çalıştık. Genel olarak; Trabzon, Rize ve Artvin Vadilerini ve Batum ‘gezeceksiniz.

GİDİLEN YERLE İLGİLİ YÖRE BİLGİSİ  
Doğu Karadeniz; eşsiz tabiat güzellikleri ve bu topraklar üzerinde binlerce yıldan beri yaşamış çeşitli uygarlıkların bıraktığı kültürel değerlerle, büyük turizm potansiyeline sahip bir ildir. Tarihsel ve Tabii güzellikler bakımından bu denli zengin olan bölgemizde, turizm faaliyetleri artık 12 ay gerçekleştirilebilmektedir. Kış turizmi, Kongre Turizmi, Termal turizm, Dağ turizmi, yayla Turizmi ve  köy turizmi gibi alanlarda faaliyetler görülmektedir.
Yaylalar, Karadeniz’de Tabii ve ekonomik nitelikleri yanında sosyal ve kültürel bir olgu olarak da önem taşımaktadır.
Tabii ve kültürel kaynaklar nedeniyle, önemli çekiciliklere sahip olan Fırtına Havzası ve Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda basta; Dağ Turizmi (Tabiat Yürüyüşü/Dağ Yürüyüşü, Kaya Ve Zirve Tırmanışı) Ve Yayla Turizmi, Termal Turizm, Kültür Turizmi, Kırsal Turizm (Tarım Ve Çiftlik Turizmi), Yaban Hayatı ve Kuş Gözlemciliği (Ornito-Turizm), Av Turizmi, Botanik Turizm, Akarsu Turizmi (Sportif Olta Balıkçılığı, Kano Ve Rafting), Kongre Turizmi, olmak üzere, Rafting, Heliski, Kamp ve Karavancılık, Fotoğrafçılık (Foto Safari), Dağ bisikletçiliği, Yamaç Paraşütü, Atlı Tabiat Yürüyüşü, Film-Belgesel Yapımı, Bilimsel Araştırmalar ve Eğitim Kampları gibi Tabiata dayalı çeşitli rekreasyonel etkinlikler gerçekleştirilmektedir.
Orman varlığı, su varlığı, temiz havası, Tabiata uyumlu geleneksel ahşap konutları, bitkileri, yaban hayatı ile Turizm ve Rekreasyon için önemli bir potansiyeldir. Alternatif (yeşil) turizm için çok uygun bir yöredir. Zengin ormanları, florası ve faunası, buzul gölleri, ırmakları, coşkun dereleri, tarihi, kültürel ve arkeolojik değerleri, peyzaj görüntüleri, dağ ve Tabiat yürüyüşleri, rafing, foto ve jeep safarileri, kış sporları, av spor ve olta balıkçılığı, çim kayağı, şifalı suları, el sanatları, yayla şenlikleri ile bir turizm cenneti olmak için yeterli niteliklere sahiptir.

Tabiat ağırlıklı turizm türlerinin görüldüğü Doğu Karadeniz ve  yaylaları, aynı zamanda binlerce yıllık kültürel mirasla şekillenen, geleneksel mimari yapı (taş ve ahşap konaklar ve ahşap camiler, yayla evi, nayla, su değirmeni, kemer köprüler v. b.) ve kültür ürünleri (tarım, hayvancılık, giyim-kuşam, zanaat v. b.) ile önemli bir Kültür Destinasyonunu durumundadır.
Özellikle Rize’nin Güneyindeki Kaçkar Dağları ile yüksek dağların eteklerinde yer alan yaylalarda yapılan ve bölge halkının sosyo-kültürel birliğini yansıtan “Yayla Şenlikleri ve Vartevor” kültür turizmi açısından önem arz etmekte; iç turizmin en önemli unsurunu oluşturmaktadır.
Doğu Karadeniz Coğrafyası ve Tabiatı; Yayla, Eko, Doğa, Yeşil turizm ve Alternatif turizm çeşitleri için çok uygun yöredir. Dolayısıyla Zengin Ormanları, Florası ve Faunası, Krater ve Buzul Gölleri, Buzulları, Coşkun Dereleri, Vadileri, Kaplıcaları, Tarihî, Arkeolojik ve Kültürel Değerleri Olağanüstü Kırsal Peyzaj Görüntüleri İle, Dağcılık, Doğa Yürüyüşleri, Rafting, Foto-Safari, Kampçılık, Bisiklet Turları, Çim Kayağı, Balon, At-Safari, Bal-Yosun Terapi, Sosyal Ve Etnografik Turizm, Eko Turizm, Yayla Turizm, Agro Turizm, Çim Kayağı, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Gözlemciliği, Sportif Olta Balıkçılığı Gibi Turizm Aktiviteleri Ve Yayla Şenlikleri, El Sanatları Gibi Yerel Kültürel Etkinlikleri Ve Değerler İle Şifalı Otları ile Rize ve Artvin alternatif turizm bakımından turizm cenneti olmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir.
ULAŞIM

Minibüs (Ford- Mercedes-Volkswagen) İle Ulaşım

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR
 • Konaklama
 • Kahvaltı
 • Akşam Yemeği
 • Ulaşım ve Tüm Ara Transferler
 • Havaalanı Transferleri
 • Milli Park ve Özel Müze Giriş Ücretleri
 •  Rehberlik Hizmeti
 • Müze Ve Ören Yeri Girişleri
 • Kdv, Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi
 • Samimi, Kaliteli, Güler Yüzlü  Hizmet
 • Yöresel Kültür (Horon, Türkülü Ve Eğlenceler)

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Son gün yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Rafting ve Zipline
 • Macera parkı aktivite ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar


TUR FİYATI
Konaklama Yarım Pansiyon ve öğlen kumanya: 1250 tl kişi başı
Ulaşım 7 günlük: 200
Rehberlik:  50 tl
Toplam Kişi başı tur Maliyeti: 1500--------2.000 TL –2.050

GEREKLİ MALZEMELER
Önceden Giyilmiş Yürüyüş Ayakkabısı Veya Botu,
Yağmurluk (Panço Tercih Edilmelidir)
Kolay Giyilip Çıkarılabilen Rahat Pamuklu Giysiler,
Zaman Zaman Serin Olabileceği Düşünülerek Kazak,
Polar(Alt-Üst) Giysi, Güneş Kremi, Şapka,
Bandana, Küçük Bir Sırt Çantası  , Yedek Giysi Ve Çamaşır, Yedek Çorap,
Yedek Ayakkabı, Terlik, Koruyucu Güneş Kremi,
Fotoğraf Makinesi, Pil, Yedek Film, Yedek Hafıza Kartı ,Şarj Aleti, Anti Bakteriyel Jel.

DİĞER BİLGİLER
Gezi ücretine dâhil olmayan yemeklerde restoran vs. eğlence mekânları rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.REHBERLER HAKKINDA
AÇIKLAMA: Turlarda size liderlik yapacak olan kişiler bu coğrafyada doğup yaşayan dağcılık eğitimi almış, Araştırma planlamalar yapmış kişiler, TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) eğitmenleri oluşmaktadır. Ayrıca yöre bilgisi, Yeterli eğitime sahip ve her türlü donanıma sahip yöre insanlarıdır.
SABRİ ASLİŞEN: TDF Kulübü Sporcusu Dağcı
HİKMET HABERAL (Kaçkarların Çobanı): Araştırmacı Yazar Ve Turizm Uzmanı
Hava ve yol şartlarına göre Rehberlerimiz Alternatif programımız devreye konulacaktır.

TURDAKİ YEMEKLER
Kahvaltıda; Yöresel tatlar ağırlıklı olarak, Doğal ürünlerle zenginleştirilmiş menü. Yerli peynir çeşitleri, Muğlama, Kaygana, Minci, Tereyağı,  bal, Likaba reçeli, Marmelat, Yumurta, Süt, Kaymak, Mısır  ekmeği, Zeytin çeşitleri, Helva vs.
Öğle yemeklerinde;  Öğle yemekleri Ekmek arası sandviç olacaktır. İsteyen konuklarımız Öğle yemeklerimiz gidilen yöreye göre, Yöresel Yemek veya Restaurantda ulusal yemek şeklinde olacaktır.(Kuzu ızgara, Saç kavurma, Köfte, Izgara Ala Balık, Çorba, Muğlama, Pilav, Salata, Yöresel tatlı )
Akşam Yemeklerinde; Otantik (Yerli halkın ürettikleri) yiyecek, Yöresel Tatlar, salata ve tatlılar. .(Kuzu ızgara, Köfte, Izgara Ala Balık, Çorba, Muğlama, Lahana sarması, Turşu Kavurması, Sebzeli Hamsi, Pilav, Salata, Yöresel tatlılar, Sütlaç, baklava, Mısır unu tatlısı, Pepeçura, )
Çoban Ateşi eşliğimde eğlence
Su İhtiyacı:  Karadeniz, su açısından sıkıntı çekmeyeceğiniz bir bölgedir. Yürüyüşler sırasında her yerde Buz gibi pınarlardan su bulabilirsiniz. Yanınızda Su matarası veya bir şişe bulundurmanız yeterli.


 
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Yenipazar mah. 9 Mart cad. Yeni Belediye Sitesi Girişi No:101 Çayeli/RİZE
0850 888 80 53
0464 532 67 21
0535 264 57 84